Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Steel-Edge.cz Menu

O nás

Ocelové šperky jsou dokonalost sama. Jsou vhodné zejména pro osoby, které jsou alergické na klasickou bižuterii, stříbro nebo dokonce zlato. Šperky z chirurgické oceli jsou stále oblíbenější díky své ceně a výborným vlastnostem hlavně pro alergiky. Lesklé šperky stříbrné barvy podtrhnou image každé osoby.

Chirurgická ocel se původně využívala pouze na výrobu tělních implantátů, kde se vyznačovala vynikajícími odolnými vlastnostmi v těle pacienta a nevylučuje do těla soli niklu, které většinou způsobují alergie.

Šperky z chirurgické oceli jsou slitinami chromu a niklu a tím jsou velmi odolné vůči vlhkosti a poškrábání . Ocelové šperky nikdy nepodléhají korozi ani po dlouhých letech nošení nebo vlivem častého vlhkého prostředí.

Podle obsahu přísad dělíme chirurgickou ocel do čtyř tříd: 200, 300, 400, 500. Nejčastější využívaná chirurgická ocel je 316L, ze které jsou zhotovené velmi tvrdé a odolné šperky a piercingy.

Náušnice, prstýnky, přívěšky nebo piercingy jsou navíc opracovány elektrochemickým leštěním, které vytváří naprosto dokonale hladký povrch bez jakýchkoliv trhlin. Šperky jsou po opracování velmi těžko tvárné, proto se nemusíte obávat, že byste při nošení nějakou nehodou změnili tvar.