Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Steel-Edge.cz Menu

Náušnice

Náušnice dnes představují běžnou ozdobu, kterou nosí jak muži tak ženy. Náušnice mohou být vyrobené z celé řady materiálů, stále ovšem převažují kovy. Na výrobu náušnic se nejčastěji používá žluté zlato, bílé zlato, stříbro, titan, chirurgická ocel, bižuterie a další. Velmi často náušnice zdobí zirkony, kamínky Swarovski, nebo brilianty. Svoji tradici mají také dětské náušnice ze žlutého zlata, bílého zlata, nebo růžového zlata.  

Náušnice jako všechny šperky prošly a stále prochází vývojem trvajícím po tisíce let, protože touha člověka se zdobit je snad ještě starší než touha po oblékání. Již v nejstarších archeologických nálezech jsou dochované šperky. Ženy ozdobené šperky je možné spatřit již na neolitických malbách. Náušnice i ostatní šperky samozřejmě podléhají módním změnám, se kterými souvisí nejen tvar a vzhled šperků a náušnic, ale také materiál, ze kterého jsou zhotoveny. 

Nejstarší materiály používané pro výrobu náušnic byly přírodního původu, kosti, rohovina, dřevo a jiné přírodní materiály, které dokázal tehdejší člověk získat a opracovat. Postupně se získáváním znalostí a dovedností začali lidé k výrobě dámských a pánských náušnic používat kovy, bronz, zlato stříbro. 

Ve starověkém Egyptě vznikaly všechny šperky, jaké známe dnes a mnoho šperků z tohoto období je fascinující ještě dnes. I náušnice z tohoto období mají svoje kouzlo a uchovávají si svůj punc tajemnosti do dnešních dnů. I v dnešní době mnoho návrhářů a výrobců šperků a náušnic hledá a nachází inspiraci právě ve špercích z tohoto období. 

Ve starověkém Řecku patřily náušnice k neodmyslitelným módním doplňkům a stejně jako ostatní šperky byly vyráběné ze zlata a drahých kamenů. 

I další staletích patřili šperky a náušnice k nezbytným módním doplňkům a během tohoto vývoje se jednalo o šperky okázalé i minimalistické, kdy se nosily dlouhé náušnice bohatě zdobené drahými kameny či zdobené kruhové náušnice až po minimalistické náušnice pecky. 

 

Nalezené produkty: 3441

Produkty